Hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek için yağların önemi çok büyüktür. Ancak dengesiz beslenme ya da hareketsiz durma gibi alışkanlıklar nedeniyle vücuttaki yağ oranı hızlı bir şekilde artabilir ve bu artış da bizim çok farklı rahatsızlıklar geçirmememize sebep olabilir. Örneğin erkeklerdeki ideal yağın oranı maksimum %25’tir. Kadınlardaysa bu oran en fazla %30’dur. Bu oranlar aşıldığında vücudunuz alarm vermeye başlar. Adet döneminin bozulması, sivilcelerin artması, reflü gibi rahatsızlıklara yakalanabilirsiniz. Ancak vücuttaki yağlanmayı çeşitli yollarla çözmeniz mümkündür.

Düzenli Beslenme

Vücut yağlanmasından kurtulabileceğiniz en iyi yöntem düzenli beslenme alışkanlığını kazanmanızdır. Sağlıklı beslenmeniz, hazır yiyeceklerden uzak durmanız vücudunuzun yağ oranını kısa sürede düzene sokmaya başlayacaktır. Ayrıca yemek yediğiniz saatleri de düzenlemelisiniz. Akşam altıdan sonra yemek yememeniz de yağların yakılmasını hızlandıracaktır. Yemek porsiyonlarınızı da küçültmeniz sizin için yararlı olacak bir diğer etmendir.

Spor Yapın

Düzenli bir şekilde ve mümkünse her gün spor yapmanız yağları hızlı bir şekilde yakmanızı sağlar. Yağları yakabilmeniz için spor merkezlerine gidemiyorsanız evde internetten izleyeceğiniz videolar yardımıyla da spor yapabilirsiniz. Ayrıca her gün yapacağınız kısa yürüyüşler de yağ yakma probleminizi ortadan kaldıracaktır.

HİFU Tekniği

HİFU yani ultrason tekniğiyle de fazla yağlar yok edilebiliyor. Diğer seçenekler işe yaramazsa bir doktordan destek alarak bu tekniği uygulayabilirsiniz. Bu teknikte ultrason tarafından gönderilen dalgalar yardımıyla yağlar parçalanıyor.