Tüm diğer bankalarda olduğu gibi ekonomi istikrarın sağlanması amacıyla vakıfbank‘ta ekonomi anlamında sıkıntı yaşamamaları için müşterileri Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi vermeye başlamıştır. Herhangi bir ayrım yapmadan başvuruda bulunan herkese olumlu veya olumsuz dönüş yapmaktadırlar.

Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Diğer kamu bankalarından Halk Bankasının faiz oranlarıyla aynı şekilde 0,49 faiz oranı belirtilmiştir. 10.000 TL’ye kadar eşit taksitlerle 6 ay ödemesi olacak şekilde 36 ay vade ile aylık 0,49 faiz oranıyla krediye sahip olacaklardır.

Kimler Faydalanabilir?

Bireysel temel ihtiyaç kredisine hane halkının gelirinin 5.000 TL’nin altında olan bireysel müşteriler faydalanacaklardır.

Krediye Nasıl Başvurabilirim?

Bireysel temel ihtiyaç kredisine başvurmak için Vakıfbank‘a ait internet sitesinden veya mobil uygulamasından müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra gelir bilgilerinizi beyan ettikten sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz

Başvuru Sonucu Öğrenme

Başvuru sonucunu öğrenmek için bankaya kayıtlı telefon numaranıza olumlu veya olumsuz bir mesaj gelecektir. Gelen mesajdaki adımları uygulayarak talep etmiş olduğunuz kredi tutarını hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bu yaşanan olumsuz süreçten dolayı, banka tarafından dönüşler biraz geç olmaktadır. Nedeni ise; talep yoğunluğunun olmasıdır.

Krediyi Kullanma

Talep etmiş olduğunuz krediyi nasıl kullanabilirsinz; Krediyi kullanabilmeniz için öncelikle Bireysel temel ihtiyaç kredinizin onaylandığına dair bir SMS mesajı gelmesi gerekmektedir. Onay mesajı geldikten sonra Vakıfbank internet sitesinden veya bankanın mobil uygulamasından onay verilen kredi tutarını hesabınıza aktarabilirsiniz.

Not: Kredi talebinde bulunurken dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Bunlara uyulmadığı taktirde başvuru da bulunduğunuz kredi size olumsuz olarak dönüş olacaktır. Bu Unsurlar şunlardır?

  • Kamu bankalarının sadece 1 inde temel ihtiyaç kredi talebinde bulunabilirsiniz.
  • Hane halkından sadece 1 kişi krediden faydalanabilecektir.
  • Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır.

Örnek Ödeme Tablosu

Kredi TutarıToplam VadeÖdemesiz DönemTaksit Tutarı (Sonraki 30 Ay Boyunca)Efektif Yıllık Faiz oranı
10.000 TL36 Ay6 Ay376 TL%7,4429
7.500 TL36 Ay6 Ay282 TL%7,4450
5.000 TL36 Ay6 Ay188 TL%7,4461
3.000 TL36 Ay6 Ay113 TL%7,4450

Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır. Kullandırılacak kredilerde ayrıca kredi tutarı üzerinden %0,6 komisyon tahsil edilerek Kredi Garanti Fonuna ödenmektedir.