SÜMER DEMİRCİLER

YILLIK KAPASİTE 175 BİN

Törende TOOG CEO’su Gürcan Karakaş, Bakan Mustafa Varank ve TOBB Rifat Hisarcıklıoğlu birer sunum yapacak. Ardından da tüm babayiğitlerin sahneye çıkmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından inşaat başlatılacak. Daha önce tanıtımı Erdoğan tarafından yapılan otomobiller de tören alanına götürüldü. Bu arada TOGG’nin dün sitesinden yapılan paylaşımlarda fabrika binası ile birlikte ölümsüzlüğü simgeleyen Gemlik’in simgesi zeytin ağacı ile laleyi çağrıştıran yönetim binası paylaşıldı. ‘Üretimden daha fazlası’ olarak tanımlanan tesisin toplam inşaat alanı 1.2 milyon metrekareyi geçecek.

Yılda 175 bin adet üretim kapasitesiyle kurulacak tesis tam kapasiteye ulaştığında doğrudan 4 bin, dolaylı 20 bin kişiye istihdam sağlayacak. Fabrikadan ilk otomobil ise 2022’de banttan inecek.

TARİHİ TÖREN BUGÜN

Gemlik’teki tören alanında tüm hazırlıklar tamamlandı.

300 BİN KİŞİ İSMİNİ YAZDIRDI

Türkiye’nin heyecanla beklediği tarihi törene özel olarak başlatılan kampanyaya 300 bine yakın kişi ismini yazdırdı. Tarihi ana iz bırakmak isteyvvenler www.yeniliktebendevarim.com adresine kayıt oluyor. Sitede toplanan isimler Gemlik’teki üretim merkezinde bir kapsül içinde saklanarak tarihe bir iz olarak kalacak.