Diğer özel bankalar gibi Teb bankası da müşterilerinden daha önce çekmiş olduğu krediler için 3 ay erteleme işlemi başlattı. Peki kredi ertelemeden kimler faydalanabilecek kredi ertelemeniz faiz oranı ne kadar olacak bu konuyla ilgili Teb bankasından açıklama yapıldı. Yaşanan koronavirüs salgınından dolayı küresel ekonomide yaşanan sıkıntılara destek olmak amacıyla müşterilerine daha önce çekilen, ihtiyaç ve taşıt kredileri için 3 ay erteleme imkanı sunmaktadır.

Korona virüs salgınından dolayı Teb bankasından ihtiyaç ve taşıt kredisi kullanan, ekonomiye destek amacıyla ödemelerde zorluk çeken müşterilerine 3 aya kadar erteleme imkanı vermektedir.

Yapılan açıklamada kredi borçlarının erteleme işlemi için CEPTETEP internet şubesine girerek kredi detay sayfasındaki kredi detay kısmındaki kredi ve taksit ertele seçeneğini kullanarak erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca 30 Nisan’a kadar,  0850 200 0 666 numaralı telefondan TEB Çağrı Merkezi aracılığıyla da öteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Internet Şubesinden yapılan başvurular işlem anında, Çağrı Merkezi’nden yapılan başvuruların sonuçlanması ise yoğunluğuna göre zaman alabilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. açıklamasında bulundular.

Kredi Erteleme İşi nasıl Olcak

İhtiyaç ve taşıt kredinizin erteleme işlemleri için CEPTE tep uygulaması veya internet şubesinden kredi erteleme sekmesine tıklayarak açılacak pencerede belirtilen alandan dilekçeleri doldurarak sistemden yükleme yaparak erteleme başvurunuz kabul edilecektir.

Ödeme Planı Ne Şekilde Olcak?

Bankadan yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi;

  • Mevcut krediler mevcut faiz oranı üzerinden tekrardan hesaplanacaktır.
  • Taksit günleriniz değişmeyecektir. İlk taksit tarihiniz 3 aya kadar ertelenecektir.
  • Erteleme yapılan dönemde oluşan anaparanın gün sayısından kaynaklı faiz ve varsa vergiler ilk kredi taksit ödemenize  yansıtılacaktır.
  • Krediye bağlı sigortanız devam edecektir.
  • Talepten dolayı herhangi bir ücret alınmayacaktır.

kaynarca escort