Son zamanlarda salgın nedeni ile evde kalan insan sayısı artmakta. Bununla doğru orantılı bir şekilde oyuncu sayısı da artmaktadır. Son zamanlarda internet platformları bu nedenden dolayı kullanıcı patlaması yaşamaktadır. İnternet oyuncularının en çok tercih ettiği oyuncu platformu olan Steam’da kullanıcı sayısı son günlerde oldukça artmıştır. Bununla birlikte kullanıcıların satın alma oranları da yükselmektedir.

Steam firması bunu fırsat bilerek satışın artması yönünde uygulamalara gitmektedir. Buna sebep olarak birçok oyun kısa süreli ücretsiz yapılıyor veya oyunlar aşırı indirimli fiyatlara satılmaya başlıyor. Bu indirim oranları %20’den başlayarak %80 hatta %90’lara kadar indirim oranları olmaktadır. Bu indirimi fırsat bilen önceki ve yeni oyuncular Steam pazarından indirimli olarak bu oyunları satın almaktadır. Son olarak 4 oyun ve 3 oyun paketini Steam pazarında ücretsiz olarak satmaktadır. Bu oyunlara gelecek olursak eğer:

  • Polyball
  • WillGlowtheWisp
  • Gamecraft
  • LostDaughter
  • Overcooked! 2 – TooManyCooks Pack Overcooked! 2 – Surf ‘n’ Turf
  • ChangeOriginalSoundtrack

Yukarıdaki oyunlar ve oyun paketleri Steam’de ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eğer hoşunuza gitti ise veya almak isterseniz bu oyunları Steam pazarından kendi hesabınıza ekleyebilirsiniz. Oyunlar hakkında kısa bir bilgi verecek olursak eğer:

Polyball

Polyball, StudioMonolith tarafından geliştirilen bir vakit geçirme oyunudur. Aynı zamanda rekabetçi modu ile dünyada ki en oyuncular ile sıralamaya girerek listede adınızı yazdırabilirsiniz. Polyball oyunun da birçok şey var. Oyunu oynayabileceğiniz 60 koca haritada kendinizi sınayabilirsiniz. Aynı zamanda multiplayer özelliği ile arkadaşlarınızla ya da rakipleriniz ile rekabet modu ile oyunu oynayabilirsiniz. Parkur modu ile güzel vakit geçirerek oyunun keyfini çıkartabilirsiniz.

Will Glow the Wisp

Oyunu daha çok boş vakitlerini değerlendirmek için oynayan oyuncular için tasarlanmış. Pek bir incelemesi yok.

Gamecraft

Gamecraft, daha çok minecraft kullanıcıların tercih ettiği bir oyun olmaktadır. Sanal bir uzayda tasarım ve binalar yaparak oynamak isteyeceğiz bir oyundur.

Lost Daughter

Lost Daughter bir hikaye oyunu olması ile öne çıkmaktadır. Oyuncular eğer hikayeleşmiş oyunları seviyor iseniz kesinlikle bu basit altyapılı oyunu oynamanızı tavsiye ederiz..