Son dönemlerde popüler olan oyun mağazası Steam’da oldukça fazla indirim söz konusudur. Bu indirimlerin asıl nedeni ise dönemimizde bela haline gelen covid-19 salgınıdır. Bu salgın nedeni ile insanların evlerinde oyuna yönelmesi ile satışların artmasını fırsat bilen Steam mağazası, satışların daha da artması için tüm oyunlarda neredeyse %90’a varan indirimler yapmaktadır. Ancak oyunlara para vermek istemeyen insanlar için Steam bazı oyunları devamlı olarak, bazı oyunları da geçici süre ile ücretsiz yapmıştır. Steam’de oynamaya değer yüzlerce ücretsiz oyun bulunuyor. 

İnternet üzerinden ücretsiz ve ücretli oyunların güvenle depolandığı platform olan Steam, oyuncularına son zamanlarda oldukça fazla jest yapmaktadır. Tek bir hesap ile yüzlerce oyunu oynayabileceğiniz bir platform olan Steam’de pek çok oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Steam deposunda ücretli ya da ücretsiz oynayabileceğiniz 50.000’den fazla oyun bulunduruyor. Bu oyunların sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Steam’de en iyi ücretsiz 2 oyunu bugün sizler ile paylaşarak, sizlere beğeneceğiniz 2 oyunu sunacağız.

Steam oyunları nasıl yüklerim?

Öncelikle platform üzerinde üyeliğiniz olması gerekmektedir. Steam üzerinden üyeliğinizi oluşturarak steam uygulamasını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. Steam uygulamasını bilgisayarınıza yükledikten sonra üyeliğiniz ile Steam’e giriş yapıyorsunuz. Daha sonra mağazaya göz atarak beğendiğiniz oyunları sepetinize ekleyerek, oyunu eğer ücretli ise ücretini ödedikten sonra eğer ücretsiz ise direk olarak bilgisayarınıza yükleyerek Steam üzerinden oynayabilirsiniz.

Peki Steam’de bulunan ücretsiz oyunlardan en iyi ikisi hangisi? Bu soruyu sizler için cevaplıyor ve iki adet oyun öneriyoruz:

  1. Knight Online
  2. Counter-Strike Nexon: Studio

Yukarıda verdiğimiz iki oyununda mazisi derindir. Pek çok kullanıcının en az bir kere oyuna girip oynadığını kesin olarak söyleyebiliriz. Bu oyunları Steam üzerinden ücretsiz olarak indirerek kendi başınıza ya da arkadaşlarınız ile oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile oynayabilmeniz için Steam üzerinden onlarında üyelikleri bulunmalı ve bu üyelikler ile oyunu indirmeleri gerekmektedir. Bu oyunların profesyonelleri olarak Steam üzerinde sıralamaya girebilir veya kazandığınız envanterleri Steam üzerinden satarak para kazanabilirsiniz.