Koronavirüs salgınından dolayı evde çok mu sıkıldınız, arkadaşlarınızla görüşemiyor musunuz? peki arkadaşlarınızla birlikte film izlemeye ne dersiniz? evet yanlış duymadınız arkadaşlarınızla birlikte bir grup halinde film ve videolar izlemeniz mümkün nasıl mı? işte cevabı, Netflix evde sıkılmanıza dayanamadı ve sizlerin can sıkıntısını giderecek bir özellik hayata geçirdi

Netflix, koronavirüs salgınından dolayı evde sıkılanlar için yeni bir uygulama başlatmaya karar verdi. Bu uygulamada istediğiniz yerde arkadaşlarınızla toplu bir şekilde film izlemenize olan sağlamaktadır. Peki bu filmi arkadaşlarınızla nasıl izleyeceksiniz sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

Netflix, koronavirüs nedeniyle kendini evde izole eden kişiler için arkadaşlarınıza birlikte film izlemenize olanak sağlayan uygulamayı başlattı.

Az bilinen bir Netflix özelliği, coronavirüsün bir sonucu olarak kendi kendine izolasyon ve sosyal mesafeyi korumayı biraz daha kolay hale getirmenin anahtarı olabilir.

14 gün boyunca evde kalan birçok insan için, gerekli olsa da, tam olarak iki hafta geçirmenin en heyecan verici yolu arkadaşlarıyla birlikte film izlemek gibi görünüyor.

Netflix’ten kullanışlı bir araç kullanarak tüm favori video ve filmlerinizi arkadaşlarınızla izlemeye devam edebilir veya bir  film gecesi düzenleyebilirsiniz.

‘Netflix Party‘ özelliği, video oynatmayı senkronize ederek ve arkadaşlarınızla grup sohbet ederken hepinizle grup sohbet etmenizi sağlayarak arkadaşlarınızla video ve film izlemenizi sağlar.

Yeni bir özellik olmasa da, arkadaşlarınızla takılmak istiyorsanız, ancak evde kalmanız gerekiyorsa yine de mükemmel bir seçenektir.

Nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Öncelikle programı yüklemek için Netflix Party web sitesine girmeniz gerekecektir.
  2. Bunu yaptıktan sonra Netflix’te oturum açın ve arkadaşlarınızla izlemek istediğiniz videolar veya filmi seçin.
  3. Video ve Film Partinizi oluşturmak için adres çubuğunun yanında bulunan kırmızı “NP” simgesini tıklayın. Ardından, partiyi başlatmak için “Partiyi Başlat” ı tıklayın ve arkadaşlarınıza davet etmek için parti URL’sini paylaşın.
  4. Başka bir kişinin partisine katılmak istiyorsanız, parti URL’sini tıklamanız gerekir. Bu sizi Netflix’e götürecek ve burada adres çubuğunun yanındaki “NP” düğmesine tıklayacaksınız, bu da sizi otomatik olarak partiye katılmanızı sağlayacaktır. En güncel dizi ve filmleri sıkılmadan evde ailenizle veya arkadaşlarınızla izleyebilirsiniz.