İphone 11 serisinden sonra hızlı ilerleyişi sürdüren Apple iphone 12 serisini ürettiği ve bazı farklı özellikler eklendiği duyumları alındı. İPhone 12 nin yıl içerisinde piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Son on yılın bir numaralı iPhone’u olduğunu ve oldukça iphone sevenler tarafından oldukça tutulan bir güncelleme olan iPhone 11 serisini takip ettiği için büyük bir rağbet ve satışın olacağına inanıyorlar. İPhone XS serisi  aslında, iPhone X’ten beri büyük bir değişiklik görmedik, bu yüzden gecikmiş ve mevcut iddialar tam olarak nasıl bir iphone 12 telefon alacağımızı gösteriyor. Almak isteyenlere bu yıl piyasaya sürülen nispeten uygun fiyatlı yeni iPhone  telefonlar için pahalı bir alternatif sunuyor.

Peki, iPhone 12’deki değişiklikler tam olarak neler? Artık daha fazla iPhone 12 dedikodu ve iddiaları olduğu için daha net bir kanıt elde etmeye çalışıyoruz. Potansiyel fiyat, iPhone 12 tasarımı, kaç model olacağı, 5G bağlantısı ve çok daha fazlası hakkında detayları zaten duyduk. Yeni iPhone 12 hakkındaki en son dedikodu ve iddiaları inceledik ve en olası olanları aşağıda bir araya getirdik.

Bir iddiaya göre, iPhone 12 serisine dair daha fazla kanıt sağladı ve hatta daha ucuz bir modelin iPhone 12 Max olarak adlandırılacağını gösteriyor. Ürünle ilgili almış olduğumuz başlıca duyumlar ve iddialar aşağıda belirtilmiştir.

  • Marka: İphone 12
  • Ne zaman çıkacak: Muhtemelen Eylül 2020
  • Fiyatı ne kadar: 700$ veya 700 Euro olacağı tahmin edilmektedir.

Çıkış tarihinde herhangi bir gecikme olacak mı?

İPhone 12 için piyasaya çıkışı ile ilgili herhangi bir tarihi bilgisi yok. Apple‘ın yeni telefonlarını neredeyse metronomik olarak piyasaya sürdüğü halde, telefonun 2020’de piyasaya süreceğinden eminiz. İlk olarak, yeni iPhone 12 çıkış tarihi muhtemelen Eylül 2020’de olacak ve eylül ayının 2. haftası olarak tahmin edilmektedir. Daha önceki sürüm telefonları her zaman bir Salı günü açıklandı, 8 eylül 2020 tarihinde açıklanacağını tahmin ettiğimizden dolayı ve bu telefonu satın almak istiyorsanız o güne kadar para biriktirme yoluna gidebilirsiniz. Tahmini olarak 8 – 15 Eylül tarihleri arasında açıklanması söz konusudur.

Açıklanma tarihinden itibaren 10 gün sonra telefonu ilgili mağazalarda alabileceğinizi tahmin ediyoruz, Bununla birlikte, Covid-19 pandemisinin bir sonraki iPhone’un üretimi üzerindeki etkisinin üretimi geri çekebileceği ihtimali de doğmaktadır. Daha önceki açıklamalarında açıklamanın zamanında yapılacağını belirtmişlerdi. Nitekim yapılan açıklamanın üzerinden geçen süreyi de göz önüne alırsak telefonun piyasaya çıkması ertelenebilir.

Çünkü Apple fabrikalarında koronavirüs hastalığından dolayı yeterli sayıda personelin bir arada çalışmadığından dolayı üretimin yetersiz olduğu ve açıklanma sürecinin daha iller ki aylara ertelenebileceğini açıkladılar.

Fiyatı ne kadar olacak?

Apple yapmış olduğu açıklamada belirlenmiş herhangi bir satış fiyatının olmadığını belirttiler. Fiyat olarak bir önceki sürüm diğer modelleri ile aynı olacağı tahmin edilmektedir. Diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de satış fiyatı ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadılar.