TV ekranınıza veya oyun monitörünüze daha önce ki ürünlerinizden sıkıldınız mı? teknolojiye ayak uydurarak daha fazla özelliklere sahip ürün istiyorsanız, en iyi projektörlerden biri sizin olabilir. Sonuçta, en iyi oyun monitörlerinin ve en iyi oyun TV’lerinin sunabileceği konusunda bir sınır var (oldukça iyi olsa da). En sevdiğiniz filmleri ve oyunları gerçekten bunlara dalmaya yetecek kadar büyük görmek ister misiniz? Herkesin görebileceği film veya oyun gecelerine ev sahipliği yapmak ister misiniz? Sonra bir ekrana bakıp saatler geçirmenin ve oyun, film ve TV için en iyi projektörlerin dünyasını kucaklamanın zamanı geldi.

Ve bir çalışma toplantı odasındaki eski bulanık projektörle uğraşmaya alışkınsanız, son yıllarda görüntü kalitesinin ne kadar ilerlediğini göreceksiniz. Ve değer açısından, bazı projektörler de paraları için 500 $ altındaki en iyi 4K TV’leri bile verecek. Şimdi orada çok fazla seçenek var ve monitör veya ekran özellikleri açısından neyi arayacağınıza hakim olsanız bile, bir projektörde dikkate almanız gereken ekstra şeylerden gözünüzü korkutmanız gerekebilir.

Yani bu rehber şu anda bir dizi fiyat noktasında en iyi projektörlerden bazılarını gözden geçirecek. Düşük fiyat noktalarında iyi projektörler olsa da, gün boyunca güneşi dışarıda tutmak için bazı iyi perdelere sahip olmanız gerekir. Ayrıca, yansıttığınız yüzeyi de düşünmeniz gerekir, mükemmel görüntü için bir ekrana ihtiyacınız olabilir, ancak üst düzey birimlerle, beyaz duvara yansıtırsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeyler ekran kalitesi (esas olarak parlaklık, ışıklar ne kadar yüksek olduğunda resim o kadar iyi olur) ve atış mesafesi (ünite üzerinde yansıttığınız yüzeyden ne kadar uzakta olması gerekir) yeterince büyük bir resim vermek için). İster ilk projektörünüzü almak isteyin, ister hat yükseltmenin en iyisini yapın, buradaki en iyi projektörleri almamız için burada herkes için bir şey var. Belirli bir sırayla, işte başlıyoruz …

BenQ TH671ST

 

Minimum giriş gecikmeli olağanüstü kısa atış ünitesi

Çözünürlük: 1080p, Full HD (1920×1080) | Parlaklık: 3.000 ANSI Lümen | Kontrast: 10.000: 1 | Işık Kaynağı Gücü : 240w | Net Görüntü Boyutu (diyagonal): 60 “-120” | Atış oranı: 0.69-0.83 (100 “@ 1.5m) | Özellikler: Çok düşük giriş gecikmeli oyun modu, renk arka plan ayarları, kısa atış.

  • Dar alanlar için kısa atış
  • Güvenilir üretici
  • Kısa giriş gecikmesi
  • Projeksiyon yüzeyinden daha da geriye daha az uygun

Bir projektör almanızı engelleyebilecek ilk şeylerden biri, bunun için çok dar bir oda. Ancak kısa mesafeli projektörler dar alanlarda bile duvar dolgulu resimler verir. BenQ TH671ST, yüzeyden sadece 1,5 metre mesafede 100 inçlik bir projeksiyon boyutu sunabilir, böylece rahat oturma odanızı tam bir sinema deneyimine dönüştürebilirsiniz. Taşınabilirlik için harika: yeni bir ortama taşıyabilir, odanın ortasındaki bir masaya yerleştirebilir ve büyük görüntüler sunabilirsiniz. Ünitenin kurulumu da çok hızlıdır ve hatta bazı duvar renklerini dikkate alan ve resmi buna göre ayarlayan modlara sahiptir. Bir ses sistemine takılma seçeneği yoksa, dahili hoparlörler geçilebilir.

TH671ST gerçekten oyun oynamayı sevenler düşünülerek tasarlanmıştır. Resim modlarından herhangi biri mükemmel tepki süreleri sunarken, oyun modu sadece çarpıcı renkler sunmakla kalmaz, aynı zamanda en iyi oyun monitörlerine paralel olarak sadece 1.4ms’lik bir gecikme süresine sahiptir.

Epson Ev Sineması 1060 / Epson EH-TW650

İyi resim ve marka tanıma özelliğine sahip ideal ilk projektör

Çözünürlük: Full HD 1080p, 1920 x 1080, 16: 9 | Parlaklık: 3.100 Lümen | Kontrast: 15.000: 1 | Işık Kaynağı Gücü : 240w | Net Görüntü Boyutu (diyagonal): 1,35m-1,64m (60 inç ekran) | Atış oranı: 1.02-1.23: 1 | Özellikler: Dikey ve yatay keystoning.

  • Uygun fiyatlı, uygun fiyatlı projektör
  • Dikey ve yatay ekran yerleşimi
  • Arka aydınlatma olmadan uzaktan kumanda
  • Daha yavaş giriş gecikmesi

Tanınmış ve güvenilir bir isimden sağlam bir giriş seviyesi projektör olan EH-TW650, ortam ışığıyla bile izlenebilir iyi HD kalitesinde görüntüler sunar. Kurulumu basittir ve hemen harika bir görüntü elde etmek için önceden ayarlanmış modlar sunar. Oyun modu giriş gecikmesini 25 ms’ye indirir – çoğu için iyi ama bu fiyata bile en iyisi değil. Daha karanlık görüntülerle biraz mücadele edecek, ancak diğer uygun fiyatlı projektörlerden daha fazla olmayacak.

Bazı küçük niggles vardır ama özellikle fiyata, geçmiş olsun kolay. Manuel zoom ve odaklama burada standarttır, ancak manuel keystoning bir sürprizdir – hem manuel hem de dikey keystoning sunan birkaç projektörden biridir. Bir kez kurulduktan sonra koltuğunuzun arkasında bunu fark etmeyeceksiniz. Ancak, daha sonra küçük düğmelere (ve çok çoğuna) ve arka ışığa sahip olmayan uzaktan kumandadan hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz – bu, karanlıkta izlemenizin çoğunu yapacağınız zaman bir sorun olabilir.

Not: Bir ürün adının çift başlığı, İngiltere ve ABD’deki iki farklı ürün adından kaynaklanmaktadır; bulunduğunuz yere bağlı olarak değişebilir.