Halk Bankası, coronavirüs COVID-19 salgınından dolayı ekonomik olarak mağdur olan esnaflara 25.000 TL kredi vereceğini açıkladı. Bu açıklamayla birlikte maddi olarak sıkıntı yaşayan bir çok esnaf bankanın vermiş olduğu Esnaf Kredisi için başvurunun ne zaman ve ne şekilde yapacağını merak etmektedirler.

Bizlerde halkbankasının vermiş olduğu destek kredisini ne şekilde başvurum bu krediden faydalanacağınızı derledik. Aynı zamanda bankanın, Temel ihtiyaç kredisi, düşük faizli konut kredisi de vermektedir.

Ekonomik ve istikrar sorunun daha ileri bir seviyeye gitmemesi için esnaf ve zanaatkarlar için kaçırılmayacak bir kredi paketi olarak ön görülmektedir.

İşletme kredisinin yanında 3 ay ödemesiz 12 ay vadeli 25.000 TL’ye kadar Paraf Esnaf Kart ile mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapmalarına olanak sağlanacaktır.

Halk Bankasının vermiş olduğu diğer kredi paketlerini görmek için bankanın internet sitesi veya mobil uygulamasından diğer kredi seçeneklerini görebilirsiniz.

Faiz oranları Ne Kadar?

İşletme ve esnaf kredisi için belirlenen faiz ortanı perakende ticaret yapanlar, ulaştırma, imalat ve yiyecek kolları başta olmak üzere % 4,5 faiz oranı belirlenmiştir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Bankası ayrım yapmadan tüm esnaflara 25.000 TL nakdi destek ve 25.000 TL ticari kart esnaf kredisi verilecektir. Halk Bankası sunmuş olduğu kredi için 6 ay ödemesiz 36 ay vade seçeneği sunmuştur

Kredi başvurusu yapmak için Halk Bankası sitesindeki yolu izleyerek müşteri numaranız ve şifresiyle giriş yaparak işletme kredisi menüsünü tıklayarak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Sonuçları

Halk Bankası’dan talep etmiş olduğunuz işletme kredisi veya esnaf kredisi için, yoğunluk olduğundan dolayı biraz geç dönebilmektedirler. Bunun için yapmanız gereken biraz beklemektir. Sonuçlar belli olduğunda banka sistemine kayıtlı olan telefon numarasına mesaj olarak size olumlu veya olumsuz bilgilendirme sağlanacaktır.

Bilgilendirme sağlandıktan sonra, Halk Bankası internet şubesi veya mobil uygulamasından onaylanan krediyi sözleşmeleri onaylayarak kredi miktarını hesabınıza aktarabilirsiniz.