GTA 5 , Epic Games Store’dan bundan sonra ücretsiz olarak indirilebileceği iddia edildi. Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen ve milyonlarca satış yapan en başarılı oyunlar arasında gösterilen GT 5, yaşanan koronavirüs salgınından dolayı büyük bir indirime gideceği ve  hatta bu oyunu ücretsiz sunacakları haberi gündeme bomba gibi düştü. Ortaya atılan iddiaya göre Epic Games, GTA 5 oyununu almamış oyun severler için büyük bir indirim kampanyası düzenleneceği açıklamasında bulundular.

Yaklaşık 7 yıl önce Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen bu oyun, oyun piyasasını alt üst ederek hedeflenmesi zor bir rekora imza atarak 10 milyonlarca satış yapmayı başardılar. Üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen GT 5 oyun severler tarafından hala satın alınmaktadır. GT 5 oyununu sevenlerin çoğunluğu bu oyunu zaten şuan almış durumdalar. Epic Games tarafından yapılacak indirim veya söz konusu ücretsiz olması yeni kullanıcıları kapsayacağı belirtilmiştir.

GTA 5 oyununu daha önce alan kişiler de yapılacak olan gta 5 güncellemelerin den faydalanabileceklerini açıkladılar. Ortaya atılan yeni iddialara göre ise  14 Mayıs perşembe günü itibariyle bugüne dek görülmemiş kampanyalara imza atarak oyun severler le buluşacaklarını açıkladılar.

İddialara göre 14 Mayıs 2020 Perşembe günü itibariyle ücretsiz olacağını iddia ettiler. Epic Games şuana kadar yapmış olduğu ücretsiz ve indirimli oyun kampanyalarına bir yenisini ekleyecekmiş gibi görünüyor. Yapmış oldukları indirimler ve ücretsiz oyun kampanyaları sonucunda Steam Oyun piyasasını olumsuz bir şekilde etkilediği belirtilmiştir.

Her hangi bir kısıtlama olmayacak

İddiaya göre Epic Games 14 Mayıs perşembe günü itibariyle GTA 5’i tüm oyun sevenlere ücretsiz sunacağını açıkladı. Bazı kaynaklara göre Epic Games ücretsiz olarak dağıtacağı GTA 5 için herhangi bir kısıtlamanın olmayacağını açıkladılar. GTA 5 online sürümle beraber herhangi bir kısıtlama olmaksızın oyun sevenlere ücretsiz dağıtılacaktır.

Yeni bir iddiaya göre ise Epic Games yeni bir gizemli oyun için çalışmalara başladığını, kısa sürede oyun sevenlerin karşısına çıkacağı iddiaları ortaya atıldı. Yapılan açıklamada Epic Games tarafından yeni çıkarılacak oyun için de indirim kampanyaları düzenlenebilir ve hatta ücretsiz sunabileceğini belirttiler. Şuanda Epic Gamesin sitesine girdiğinizde bir geri sayım sayacını bulacaksınız. Bu yeni çıkacak oyunun ne kadar kısa bir sürede oyun sevenlerle buluşacağını belirtmiştir.