Apple‘ın bir sonraki akıllı telefon paketi, şirketin koronavirüs pandemisi nedeniyle üretimi geri çektiğine dair raporların ardından beklenenden biraz daha geç üretimi gerçekleşebileceğini belirttiler.

Bir sonraki iPhone‘lar beklenenden daha geç gelebilir ve Apple’ın koronavirüs pandemisi nedeniyle üretimi ertelediği bildirildi.

Bilgi işlem devi genellikle Eylül ayına kadar yeni iPhone’ları duyurur ve Apple’ın üretim programları sayesinde günler sonra mağazalara girerler açıklamasında bulundular.

Ancak bu yıl farklı bir hikaye olabilir.

İLGİLİ: En İyi İphone Uygulamaları

Şirket telefonları üretecek, ancak yeni telefonun kamuya açıklanmasından kısa bir süre sonra cihazların el altında tutulması için üretimin arttığı bildirildi.

Bu, Apple’ın bunu ortaya çıkardığını veya lansmanda normalden daha az cihaz olduğu anlamına da gelebilir.

genel bir açıklama yaparak basına konuşan kaynaklardan biri, Apple’ın yılın son yarısında normalden yaklaşık yüzde 20 daha az iPhone üretmeyiı planladığını söyledi.

Apple’ın ana tedarik ve üretim ortağı Foxconn da yeni işe alımları durdurdu.

Apple gelecekteki ürünler, özellikleri veya çıkış tarihleri ​​hakkında yorum yapmaz.

İLGİLİ: Dokunmatik Telefonu Kim Ortaya Çıkardı?

Şirket, yatırımcıları bu yılın başlarında salgının bir darbe alacağı konusunda uyarmış ve iPhone üretimini yavaşlatmıştı.

Bir Bernstein Araştırma analisti, yakın tarihli bir raporda, Apple’ın yıl sonuna kadar yeni iPhone’ları çıkardığı sürece endişelenecek hiçbir şey olmadığını, çünkü tatil sezonu ürünü en çok sattığı zamandır.

Sektördeki insiderler ve çevrimiçi söylenti değirmeni, bir sonraki iPhone paketinin 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç arasında değişen boyutlarda daha hızlı 5G bağlantısı ve OLED ekranlı dört model içereceğini tahmin etti.

Apple, 2015’ten bu yana ilk kez 200 milyondan fazla telefon satmayı başardıktan sonra, bu yeni telefonların iPhone bir rekor seviyesinde satmayı umut ediyorlardı.

İLGİLİ: Lenovo S145 15ast Laptop Görücüye Çıktı

Bunun nedeni, inovasyonun daha hafif olduğu ve mevcut kullanıcıların yükseltmesi için daha az çekici olduğu bir noktaya olgunlaşan akıllı telefonlar olabilir.

Buna ek olarak, daha az kişi ilk akıllı telefonlarını ilk kez satın alıyor.

Telefonlar da son yıllarda daha pahalı hale geldi ve koronavirüs pandemisinin tüketici  üzerindeki ekonomik etkileri, bu yıl yeni bir iPhone almak isteyebilecek birçok insanın yeniden değerlendirebileceği anlamına geliyor.

Bu ayın başlarında Apple , 2017’nin iPhone 8‘ine benzeyen daha ucuz bir iPhone olan ancak daha modern dahili özelliklere sahip ikinci nesil iPhone SE‘yi piyasaya sürdü .

SE’nin daha düşük fiyatı, daha fazla tüketicinin satışını kolaylaştırarak bazı satış numaralarının iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca, iPhone SE satın alan bir müşteri daha sonra iCloud, Müzik, TV + veya News + gibi hizmetlere abone olabileceğinden “Apple Ekosistemi” ne giriş sağlar.

Daha sonra şirketin bir çift AirPods kablosuz kulaklık veya Watch gibi tamamlayıcı Apple ürünlerini satın alabilirler.