Korona virüs salgınının etkileri nedeni ilediğer bankalarda olduğu gibi Akbank’ta müşterilerinin tüketici kredilerinin 30 Nisan 2020’ye kadar olan anapara, faiz veya taksit ödemeleri, talep edilmesi halinde, mevcut faiz koşulları ile erteleme faizi alınarak, kredi kartı borçları ise alışveriş faizi alınarak 30 Haziran 2020 tarihine kadar ötelenebilecektir.

Akbank’tan daha önce yapılandırılmış kartlarınıza, erteleme süresince ödeme yapmamanız durumunda, süre bitiminde ertelenen taksitler ve alışveriş faizi dolayısı ile ödeyeceğiniz toplam tutar yüksek olacaktır. Ödeme planınızı bu durumu dikkate alarak yapmanızı öneririz.

Kredinize ait erteleme talebinizin tamamlanması için Akbank’a kayıtlı telefon numaranıza gelecek olan SMS’e ERTELE boşluk ertelenecek kredinizin hesap numarasını yazarak yanıt vermeniz gerekmektedir. Birden fazla krediniz için erteleme talebiniz olması durumunda her kredi özelinde SMS iletmeniz gerekecektir. SMS geldikten sonraki gün sonuna kadar onay iletilmeyen kredileriniz için erteleme işlemleri gerçekleşmeyecektir.

Kredinizi ertelemek için Akbank’ın Kredi Erteleme Başvurusu menüsüne tıklayarak açılacak pencerede TC numaranız ve telefon numaranızı girerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Öteleme – Erteleme Yaparken Faiz Ödeyecek miyim?

Bir çok Akbank müşterisinin sorduğu sorulardan biri de öteleme, erteleme yapılırken faiz ödeyecek miyim? Akbank’ın yapmış olduğu açıklamada normal şartlarda ödenen faiz miktarlarının öteleme (ertlenme) süresince de herhangi bir değişikliğin olmayacak ekstra bir faiz uygulamasına tabi tutulacağını belirttiler. Örnek olarak 30.000 TL olan kredi tutarınızın 3 ay öteleme (erteleme) ile ödenecek tutarı 32.500.00 TL olarak belirlenecektir.